Poseidons Torg 1A
89 ㎡ Hörnlokal med toppläge vid Poseidons Torg
Nu finns möjligheten att hyra en attraktiv hörnlokal med bästa synlighet mot Poseidons Torg. Lokalen lämpar sig väl för butik, showroom eller kontor och erbjuder stora fönsterpartier som skapar ett ljust och inbjudande intryck – perfekt för verksamheter som vill synas. Lokalen hyrs idag ut för vårdverksamhet och är anpassad därefter. Planlösningen är modern och flexibel med en öppen yta där reception med fördel kan placeras direkt vid entrén. Här finns även pentry samt separata omklädnings- och mötesrum. I ett av rummen finns handfat, och i ett annat finns handfat i kombination med arbetsbänk, vilket ger goda förutsättningar för fortsatt vård- eller behandlingsverksamhet. Tillträde enligt överenskommelse. Vill du veta mer? Skicka gärna in en intresseanmälan där du berättar om din verksamhet och hur du ser att lokalen kan passa just dina behov.
Översikt
OmrådeHaninge
TillträdeEnligt överenskommelse
Emma Hedenryd
Uthyrare
Synergi
Flytta in i redan bra lokaler. Med små anpassningar skapas maximal effekt direkt.
Läs mer om våra kontorslösningar här
Bilder
Om området
Haninge, söder om Stockholm, är en av de största kommunerna i Stockholms län. Tre fjärdedelar av kommunens yta är vatten och gröna öar, men Haninge är mycket mer än bara skärgård. SERVICE OCH BUTIKER På grund av Haninges stora yta finns här flera kluster med butiker och service. I centralorten Handen ligger Haninge Centrum med ca 85 butiker, kulturhus och bibliotek. KOMMUNIKATIONER Större delen av Haninge trafikeras med diverse busslinjer. En viktig punkt för lokaltrafiken är bussterminalen och pendeltågstationen i Handen. FRITID OCH REKREATION I kommunen finns 17 naturreservat, flera natursköna öar i skärgården och flera fina sportanläggningar. I Handen finns också ett nybyggt kulturhus och ett bibliotek. Mellan Haninge och Tyresö ligger populära Tyresta nationalpark med 5,5 mil vandringsleder genom orörd vildmark. Här finns också många populära badplatser, allt från insjöar som Rudan till havsbad på Dalarö och Gålö eller Årsta havsbad.
Tack!
Tack för din intresseanmälan.
Vi hör av oss inom kort.
Vänliga hälsningar
Wallenstam
Att hyra av Wallenstam
Vi ser fram emot att få ha dig som hyresgäst. Vårt mål är att du ska trivas både med oss och dina lokaler. Tillsammans skapar vi lokaler som matchar era behov nu och i framtiden. Att vara kund hos Wallenstam innebär att du kan fokusera på ditt arbete fullt ut, vi hjälper till med allt som rör lokalen.
Läs mer om att hyra lokal av oss