Hoppa till huvudinnehåll
EN
Planritning

Nya Gatan 15

62 ㎡ Söker du en lokal i toppklass?

Välkommen till nybyggda kvarter Nacka Grace där 1920-talets glansperiod väcks till liv. Epoken som kallas Swedish Grace sätter tonen för ett nytt kvarter med karaktäristisk historisk elegans, skapat av arkitekten Brunnberg & Forshed. I 169 hyreslägenheter och 12 lokaler sammanförs nyklassicismens svala estetik med all funktionalitet vi vill ha i dag. Här finns möjligheten att hyra en nyproducerad, inflyttningsbar lokal med ett toppenläge i Centrala Nacka. Är du nyfiken på lokalen och området? Välkommen med din intresseanmälan för mer information och visning!

;

Snabbfakta

Typ av lokal: Kontor

Yta: 62 m²

Hyra: Förhandling

Status: Ledigt

Planritning

Bilder

Om området

10 minuter från hektiska Slussen finner du lugnet i Nacka. Här finns något för alla - familjevänliga bostadsområden, naturreservat, närhet till vatten och ett populärt shoppingcenter i Nacka Forum. Service och butiker I Nacka Forum finns allt från lokala butikskoncept till internationella kedjor och utbudet sträcker sig från heminredning till mode. Självklart finns här också bankkontor, bibliotek och mäklarkontor. Nacka Forum fokuserar också på konceptet HLTH [Health] som gör att det finns ett brett utbud av hälsa, vård och wellness i området. Oavsett om du är på jakt efter en kiropraktor, BVC, Vårdcentral eller fotvård finns här något för dig. Kommunikationer Nacka är bara ca 10 minuter med buss från Slussen och under 2020 påbörjades arbetet med att bygga ut den blå linjen av tunnelbanan till Nacka. Nya stationer planeras i bland annat Sickla, Nacka forum och Järla. Byggtiden är 10 år och trafiktstart planeras till 2030. Fritid och rekreation I Nacka kommun är det alltid nära till naturen. Här finns hela 13 naturreservat, några av dem är Nackareservatet, Nyckelvikens reservat och Erstavik naturområde. I Nackareservatet finns också det populära området Hellasgården med terrängspår, utegym, badplats, bastu, restaurang, bangolf, fotbollsgolf, båtuthyrning och mycket mer.

Intresseanmälan

Du behöver ange ett förnamn
Du behöver ange ett efternamnnamn
Fyll i företag
Du behöver ange en giltig epost
Fyll i ett telefonnummer
Meddelande kan bara vara 250 tecken

Tack!

Tack för din intresseanmälan.

Vi hör av oss inom kort.

Vänliga hälsningar
Wallenstam

Att hyra av Wallenstam

Vi ser fram emot att få ha dig som hyresgäst. Vårt mål är att du ska trivas både med oss och dina lokaler. Tillsammans skapar vi lokaler som matchar era behov nu och i framtiden. Att vara kund hos Wallenstam innebär att du kan fokusera på ditt arbete fullt ut, vi hjälper till med allt som rör lokalen.

Läs mer om att hyra lokal av oss