Hoppa till huvudinnehåll
EN
Planritning

Drottninggatan 26

95 ㎡ Stilrent och charmigt kontor i kvarteret Makaregatorna – centrala Göteborg

Välkommen till ett trivsamt och välplanerat kontor om 95 kvm i populära kvarteret Makaregatorna, mitt i centrala Göteborg. Här verkar du i ett levande kvarter präglat av livliga huvudstråk, charmiga tvärgator och oväntade innergårdar som ger området dess unika karaktär. I närområdet finns ett brett utbud av restauranger, konditorier och unika butiker – perfekt för både affärsluncher och inspirerande pauser under arbetsdagen. Kontoret är beläget några trappor upp och erbjuder en lugn och avskild arbetsmiljö mitt i stadens puls. Lokalen är varsamt renoverad med ljusa färger och moderna inslag som skapar en inbjudande och professionell känsla. Planlösningen erbjuder en bra kombination av kontorsrum och mötesrum i varierande storlek, vilket ger flexibilitet för olika typer av verksamheter och arbetssätt. Här finns även ett litet, trevligt och trivsamt pentry som blir en naturlig samlingspunkt för medarbetarna. Här erbjuds ett kontor för er som söker en inspirerande arbetsplats med både karaktär och funktionalitet. Välkommen att kontakta mig för mer information och visning!

;

Snabbfakta

Typ av lokal: Kontor

Yta: 95 m²

Hyra: Förhandling

Status: Ledigt

Planritning

Bilder

Om området

Våra lokaler Inom Vallgraven Redan med en adress inom Vallgraven säger du något om ditt företags profil. Finns du här behöver du inte längre åka till kunderna - de kommer att vilja besöka dig istället. Inom Vallgraven har vi ett stort och varierat utbud av lokaler i varierande storlek. Gemensamt för lokalerna är deras höga komfort och att de ligger på de rätta adresserna. Har du gäster som stannar över natten finns också flera av stadens bättre hotell i området. Vill du dessutom ta hand om dina gäster och bjuda på middag är det i princip bara att kliva ut från kontoret så finns ett stort utbud matställen att välja på. I kvarteren kring Korsgatan, Kungsgatan och Kungsportsplatsen kan vi erbjuda några av de absolut bästa butikslägena i Göteborg. Butiker och service Inom Vallgraven finns shoppingstråken och de små passagerna med butiker, restauranger och caféer. Och här finns det naturliga flödet av människor. Kommunikationer Vare sig man är långväga affärsbesökare eller göteborgare på shoppingtur, är det enkelt att ta sig till området Inom Vallgraven. Lokaltrafiken med spårvagnar och bussar har givetvis knutpunkter här. Dessutom ligger järnvägsstationen inom bekvämt gångavstånd från områdets kärna. Och den som kommer med flyg är via Flygbussarna inne i city på 25 minuter.

Intresseanmälan

Du behöver ange ett förnamn
Du behöver ange ett efternamnnamn
Fyll i företag
Du behöver ange en giltig epost
Fyll i ett telefonnummer
Meddelande kan bara vara 250 tecken

Tack!

Tack för din intresseanmälan.

Vi hör av oss inom kort.

Vänliga hälsningar
Wallenstam

Att hyra av Wallenstam

Vi ser fram emot att få ha dig som hyresgäst. Vårt mål är att du ska trivas både med oss och dina lokaler. Tillsammans skapar vi lokaler som matchar era behov nu och i framtiden. Att vara kund hos Wallenstam innebär att du kan fokusera på ditt arbete fullt ut, vi hjälper till med allt som rör lokalen.

Läs mer om att hyra lokal av oss